CHP İzmir Milletvekili Özkan:

CHP İzmir Milletvekili Özkan:
CHP İzmir Milletvekili Özkan:
- "Teröre karşı olmak, insanlığın yanında olmak demektir. Çünkü terör bir insanlık suçudur"

MALATYA (AA) - CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Teröre karşı olmak, insanlığın yanında olmak demektir. Çünkü terör bir insanlık suçudur" dedi.

Özkan, CHP İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Malatyalılara başsağlığı dileyerek, "Bu topraklar terörden çok çekmiştir. Bütün yurttaşlarımıza, Malatyalılara, hemşehrilerime başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Özkan, kimden, nereden, hangi amaçla, nasıl gelirse gelsin terörün karşısında olduklarını dile getirerek, "Teröre karşı olmak, insanlığın yanında olmak demektir. Çünkü terör bir insanlık suçudur" dedi.

Özkan, bir basın mensubunun Türk hava sahasına giren milliyeti belirsiz hava aracının düşürülmesiyle ilgili ne düşündüğünü sorması üzerine, " Türkiye için güzel bir şey. Bunun niçin, kimden geldiğinin saptanması lazım. Türkiye'ye dönük bu saldırının niçin gerçekleştirildiğinin saptanması lazım. Türk hava sahasını delen ya da ihlal etmeye kalkan kim olursa olsun bu karşılığı almalıdır. Çünkü bunların sonunda başımıza gelecek felaketleri kestirmemiz mümkün değildir. Türkiye'nin bu konuda angajman kuralları var. Hava sahamıza yaklaşma mesafeleri var. Bu mesafeleri aşan her kim olursa olsun Türkiye'den yanıtını almalıdır" yanıtını verdi.