CHP Malatya İl Başkanı Kiraz:

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz:
CHP Malatya İl Başkanı Kiraz:
- "CHP olarak şehrimize yapılan tüm güzelliklerin destekçisiyiz"

MALATYA (AA) - CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP olarak şehre yapılan tüm güzelliklerin destekçisi olduklarını bildirdi.

Kiraz, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya'da 2014 yılında yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla bir otelde toplantı düzenlediklerini belirtti.

Kiraz, 2014 yılının hem Malatya hem de Türkiye için kayıplarla geçtiğini savunarak, şunları kaydetti:

"Mart ayında kayısıda meydana gelen don, Malatya'nın son yüzyılda yaşadığı en büyük felakettir. Başta kayısı olmak üzere, Malatya'da üretilen tüm tarım ürünleri yok oldu. Borçlarını ödeyemeyen Malatyalı üreticiler hayvanlarını satmak, kayısı ağaçlarını kesmek veya icra daireleriyle tanışmak zorunda kaldılar. Ayrıca su sorunu nedeniyle ağaçlarını sulayamayan üreticiler, kanalizasyon suyuyla ağaç sulamak zorunda kaldı, sonra da eylem yaptı."

Esnafın da kayısının durumundan etkilendiğine dikkati çeken Kiraz, sözlerini şöyle sürdürdü:

" Resmi açıklamalara göre 16 bin yerinin, işçilerinin sigortalarından kaynaklı, 18 bin esnafın ise Bağkur'dan kaynaklı SGK'ya prim borcu olduğu ortaya çıktı. CHP olarak şehrimize yapılan tüm güzelliklerin destekçisiyiz. Ayrıca kentin ilerlemesine engel olan herkesin de karşısında olacağız. Malatya'da yaşanan tüm gelişmeleri takip ediyor, gündeme getiriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kentin tüm sorunlarını ve çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Malatya'nın sesi olmaya devam edeceğiz."