Çiftçilere hibe desteği

Çiftçilere hibe desteği
Çiftçilere hibe desteği
MALATYA (AA) - Malatya'nın da aralarında bulunduğu 16 ilde, bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik hibe desteği sağlanacağı...

MALATYA (AA) - Malatya'nın da aralarında bulunduğu 16 ilde, bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik hibe desteği sağlanacağı bildirildi. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, yaptığı yazılı açıklamada, hibe programı kapsamında Türkvet sistemine göre işletmesi aktif olan yetiştiricilere, büyükbaş için en az 10, en çok 49, küçükbaş için en az 100, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı, tadilatı ve kapasitelere uygun damızlık erkek materyal alımına hibe desteği uygulanacağını belirtti.

Hibe desteği programının 2015-2018 yılları arasını kapsamakta olduğunu kaydeden Selvi, " Proje müracaatları, her yıl ocak, şubat, mart aylarında alınacaktır. Genel müdürlük gerekli gördüğü takdirde başvuru süresini uzatabilir ya da yıl içerisinde yeniden başvuru çağrısı yapabilecektir" ifadesini kullandı. 

Selvi, yeni inşaat ve tadilat için yüzde 50, damızlık boğa, koç ve tereke alımı için yüzde 80 hibe verildiğini belirtti.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Erkek

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  İnşaat

  ,

  gıda

  ,

  2015