Çim hokeyi Malatya grup müsabakaları sona erdi

Çim hokeyi Malatya grup müsabakaları sona erdi
Çim hokeyi Malatya grup müsabakaları sona erdi
MALATYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Malatya'da düzenlenen Okul Sporları Genç Erkekler ve Genç Kızlar Çim Hokeyi grup müsabakaları...

MALATYA (AA) - Gençlik ve  Spor  Bakanlığı tarafından Malatya'da düzenlenen Okul Sporları  Genç  Erkekler ve Genç Kızlar Çim Hokeyi grup müsabakaları sona erdi.

Yeşiltepe sentetik çim sahadaki müsabakalara Gaziantep, Osmaniye, Konya, Ordu, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya ve Muğla'dan, 7 erkek ve 4 kız okul takımı katıldı.

Müsabakalar sonunda erkeklerde, Gaziantep Şehit Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Kahramanmaraş TOKİ Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise ikinciliği elde etti.

Kızlarda ise Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk sırada yer alırken, Osmaniye Atatürk Anadolu Lisesi ise ikinci oldu.

Türkiye  Hokey Federasyonu (THF) Merkez Hakem Kurulu Başkanı Okan Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızlar ve erkeklerde başarılı olan ikişer takımın, 7-12 Mayıs tarihlerinde Osmaniye'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılacağını söyledi.