Çocuklar "keşke" dedi, belediye armağan etti

Çocuklar "keşke" dedi, belediye armağan etti
Çocuklar "keşke" dedi, belediye armağan etti
- Yeşilyurt Belediyesince yürütülen "Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa" projesi kapsamında 200 yetim çocuk, hayalleri olan bisiklet, tablet gibi hediyelerle sevindirildi

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesince yürütülen "Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa" projesi kapsamında 200 yetim çocuk , hayalleri olan bisiklet, tablet gibi hediyelerle sevindirildi. 

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa" projesine başvurup hayallerini bildiren Sütlüce Mahallesi'ndeki iki çocuğu ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, çocuklara hayalleri olan isteklerini hediye etti.  

Başkan Polat'ın bisiklet, akülü araba, tablet, kitap seti, ayakkabı ve elbiselerden oluşan hediye paketini çocuklara vermesi sırasında mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, sevinçlerini Başkan Polat'a sarılarak gösterdi. 

Ziyarette konuşan Polat, göreve geldikleri günden itibaren sosyal sorumluluk projelerine büyük bir özen ve titizlik gösterdiklerini belirterek, "Projemiz çerçevesinde ilçemizdeki bütün yetim ve öksüz çocukların ziyaretlerini gerçekleştirerek onlara bir form verdik. Verilen bu forma keşke olsa dedikleri isteklerini yazmalarını istedik. 'Keşke' dedikleri istekler çerçevesinde Yeşilyurt Belediyesi olarak bugüne kadar 200 çocuğumuzun isteklerini yerine getirdik" ifadelerini kullandı.

Geleceğin umudu çocukların hediyeler karşısında yaşadıkları mutluluğun görülmeye değer olduğunu vurgulayan Polat, "Onların mutluluğu bizlerin sevincidir. Çocukların mutlu olduğu yerde herkes huzurludur" dedi.

Çocuklara kitap da hediye eden Polat, çocukların mutlaka bu kitaplarını okumalarını istedi. Çocuklar da hediye edilen kitapları okuyacaklarını dair Başkan Polat'a söz verdi.