Darende Kaymakamı Kuş'tan başarılı öğrencilere hediye

Darende Kaymakamı Kuş'tan başarılı öğrencilere hediye
Darende Kaymakamı Kuş'tan başarılı öğrencilere hediye
MALATYA (AA) - Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren...

MALATYA (AA) - Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. 

Kaymakamlıkta düzenlenen programda Kaymakam Kuş, öğrencileri tek tek kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Öğrencilere teşekkür eden Kuş, ''Aldığınız puanlar ve derecelerle ilçemizin adını güzel bir başarıyla duyurduğunuz için teşekkür ederim. Bundan sonraki aşamada hedefiniz Malatya ve Türkiye dereceleri yapmak olmalıdır. Sizlere güveniyor ve bunu bekliyoruz'' dedi.

Derece ve yarışmalar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de YGS puan türlerinde ilçe birincisi ve ikincisi olan öğrencilerle, diğer kategorilerde ilde kazanılan yarışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İnce, "YGS 4 puan türünde ilçe birincisi olan Özel Hacı Naciye Ateş Anadolu Lisesi öğrencisi Kürşat Öztürk önemli bir başarıya imza atmıştır. İlde düzenlenen resim, kompozisyon, şiir ve proje yarışmalarında okulların göstermiş olduğu performans ilçemizdeki eğitim düzeyinin nerelere geldiğinin göstergesi olmuştur" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Kuş, öğrencileri kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.