Darende'de Hükümet Konağı çalışmaları sürüyor

Darende'de Hükümet Konağı çalışmaları sürüyor
Darende'de Hükümet Konağı çalışmaları sürüyor
MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde yeni Hükümet Konağı yapımı için çalışmalar devam ediyor.İlçede 1956 yılında temeli atılan ve aradan...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde yeni Hükümet Konağı yapımı için çalışmalar devam ediyor.

İlçede 1956 yılında temeli atılan ve aradan geçen 59 yıl boyunca çeşitli zamanlarda tadilat gören Darende Hükümet Konağı ihtiyaçlara karşılık veremez duruma geldiği için yapılan teknik incelemenin ardından mevcut binanın yıkılarak yerine yenisinin yapılmasına karar verildi.

Darende Kaymakamı Ali Türk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılında başlatılan çalışmayla İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı tarafından yatırım programına alınan konağın Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihalesinin yapıldığını söyledi.

İlçeye kazandırılacak Hükümet Konağı için bir ay içerisinde yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanılacağını belirten Türk, "Yeni hükümet konağı toplam 4 bin metrekare alana sahip olacak. İlçemize kazandıracağımız modern ve son teknolojik alt yapıya sahip yeni Hükümet Konağında, vatandaşlarımızın rahatı için gerekli olan her şey düşünülerek 3 kattan oluşacak. Proje, Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun bir şekilde tasarlanacak ve bünyesinde çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, otopark alanı, tören alanıyla engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör bulunacak" diye konuştu. 

Mevcut Hükümet Konağının yıkılacağını aktaran Türk, "Hükümet Konağımız tamamlandığında farklı yerlerde hizmet veren kurumlarımız tek çatı altına alınacak. Böylece vatandaşlarımıza günümüz şartlarına uygun modern bir kamu hizmeti sunulacaktır" dedi. 

İnşaat süresince Kaymakamlık ve bağlı kurumlar ilçede faklı mahalle ve binalarda hizmet verecek.