Darende'deki yüksekokula iki yeni bölüm açılması planlanıyor

Darende'deki yüksekokula iki yeni bölüm açılması planlanıyor
Darende'deki yüksekokula iki yeni bölüm açılması planlanıyor
MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Yüksekokulu'na Elektrik Teknolojisi ve Tapu Kadastro bölümleri açılması planlanıyor.  Darende...

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Yüksekokulu'na Elektrik Teknolojisi ve Tapu Kadastro bölümleri açılması planlanıyor.  

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, beraberinde İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cafer Mum'la İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Eser, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulunu ilçenin gelişmesindeki unsurlardan biri olarak gördüklerini belirtti. Özellikle çok tercih edilen programları bulunan bir meslek yüksekokulunun ilçe için avantaj olduğunu vurgulayan Eser, "Bu avantajdan gerek ilçe olarak daha fazla yararlanmak gerekse de okulun öğrenci kapasitesinin artırılması amacıyla yeni bölümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Okulumuz fiziki olarak dört yeni bölüme yetecek kapasiteye sahiptir. Üniversitemizden istihdam konusunda tercih edilen bölümleri Darendemize kazandırmasını bekliyoruz" dedi.

Eser, ilçedeki yüksek öğrenim yurt sorununu da çözmek için girişimleri olduğunu kaydetti.

Mum da hali hazırda 250 öğrencinin eğitim gördüğü okulun yeni programların açılmasına alt yapı olarak hazır olduğunu belirterek, "Çok güzel bir binamız, çalışma arkadaşlarımız ve ortamımız var, yeni bölümler Darende'ye her anlamda pozitif enerji olarak yansıyacaktır" ifadesini kullandı.

Rektör Çelik, Darende'nin tarihi ve kültürel yapısıyla özel bir yer olduğunu belirterek, "Fırsat buldukça Darende'yi de okulumuzu da ziyaret etmekteyim. Darende'ye yakışır bir okulumuz var. İnşallah sayın başkanımızın talebi doğrultusunda senatomuzla görüşerek yeni programların ilçeye kazandırılmasına gayret göstereceğiz. Darende için planlanan bölümler Elektrik Teknolojisi ve Tapu Kadastro alanlarında olacaktır. Bu iki bölümü inşallah gelecek öğretim döneminde Darende'ye kazandırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Başkan Eser'in Darende'nin gelişmesinde üniversiteyi lokomotif sektörler arasında görmesi ve bu yönde girişimlerde bulunmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Çelik, "Belediye başkanımızın doktor olması Darende'nin yaralarını sarmada etkili olacaktır. Sorunların diyalog ve girişimciliğiyle kendini ispat etmiş olan başkan bey tarafından en güzel biçimde neticeye ulaşacağına inanıyorum. Darende, bu dönemi en iyi şekilde avantaja dönüştürecektir. İnşallah yurt sorunu da çözüldüğünde hem öğrencilerimiz daha rahat barınma imkanına kavuşacak hem de okulumuz bu yönüyle daha çok tercih edilecektir" diye konuştu.