Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce seminerler düzenlendi

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce seminerler düzenlendi
Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce seminerler düzenlendi
MALATYA (AA) - Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, tedbir altındaki yükümlülerle İnönü Üniversitesi öğrencilerine...

MALATYA (AA) - Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, tedbir altındaki yükümlülerle İnönü Üniversitesi öğrencilerine yönelik çeşitli konularda seminerler düzenlendi. 

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Fahri Kayahan Konferans Salonu'nda tedbir altındaki yükümlülere yönelik "Kutlu Doğum Haftası" konulu seminer verildi. 

Seminere konuşmacı olarak katılan Malatya İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Abdulkerim Keleş, birlikte yaşama hukukunun öncüsü olan Hazreti Peygamber'in evrensel mesajının iyi algılanması gerektiğini belirtti.

İnsanlığın her geçen gün daha da derinleşen kimlik bunalımları, kimlik çatışmaları ve mağduriyetlerinin temellerini kavrama noktasında Kutlu Doğum'un doğru algılanabilmesinin önemi bulunduğunu vurgulayan Keleş, sunumunda Hazreti Peygamber'in hayatından örnekler vererek birlikte yaşama ahlakını anlattı.  

Keleş, sunumlarının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. 

- Sosyoloji öğrencilerine seminer

İnönü  Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim görevlileriyle öğrencilerine yönelik eğitim seminerine de Malatya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelleri sosyolog Nermin Sağlam ve Semra Porsuk, öğretmen Alparslan Danışman ile denetleme memuru Abdulvahap Şahin konuşmacı olarak katıldı. 

Seminerde adli kontrol, kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma, bir konutta denetim ve gözetim altında bulundurulma gibi Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün görev alanına giren konularla elektronik kelepçe uygulamaları hakkında bilgiler verildi. 

Ayrıca seminerde Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulları Başkanlığının İnönü Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri arasında başlattığı "Denetimli Serbestlik" konulu makale yarışmasına yönelik de bilgilendirme yapıldı.

Seminerin sonunda konuşmacılar, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.