Denetimli serbestlik protokolü imzalandı

Denetimli serbestlik protokolü imzalandı
Denetimli serbestlik protokolü imzalandı
MALATYA (AA) - Malatya'da, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından denetimli serbestlik protokol imza töreni...

MALATYA (AA) - Malatya'da, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından denetimli serbestlik protokol imza töreni gerçekleştirildi. 

Malatya Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Öztürk, Valilikte gerçekleştirilen imza töreni öncesi, katılımcılara slayt eşliğinde bilgi sundu. Öztürk, Malatya'da 517 hükümlünün dosyasının hazır olduğunu ve bunlardan 279'unun fiilen denetimli serbestlikten yararlandığını belirtti. 

Vali Süleyman Kamçı da önemli bir protokol imzalayacaklarını söyledi.

Cezaevinde son bir yılı kalan iyi halli hükümlülerin, hakimin takdiri ile bu ceza verilenlerin, bir de  para cezası alanların denetimli serbestlikten yararlanabildiklerini ifade eden Kamçı, bu kişilerin kamu hizmetlerinde çalıştırmasıyla alakalı protokol imzalayacaklarını belirtti.

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper de imzalayacakları protokolden sonra Valiliğe bağlı birimler ile Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerde hükümlülerin çalıştırabileceklerini kaydederek, "Böylece onarıcı adaletin tezahürü olarak topluma vermiş oldukları zararı da telafi etme imkanı doğacaktır" dedi. 

Konuşmaların ardından Vali Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Başsavcı Alper, protokolü imzaladı.