Doğanşehir'de mezbahane yapımına başlandı

Doğanşehir'de mezbahane yapımına başlandı
Doğanşehir'de mezbahane yapımına başlandı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanşehir ilçesine yapılacak mezbahanenin temeli atıldı.Büyükşehir belediyesinden yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanşehir ilçesine yapılacak mezbahanenin temeli atıldı.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğanşehir ilçesinde düzenlenen temel atma törenine Malatya Valisi Süleyman Kamçı ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da katıldı.

Kamçı, törende yaptığı konuşmada, güzel bir hizmetin temelini attıklarını belirtti. Büyükşehir belediyesine teşekkür eden Kamçı, mezbahenin Doğanşehir'e hayırlı olmasını diledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da bütün ilçelere Avrupa Birliği standartlarına uygun mezbahaneler yapacaklarını belirterek, "Mezbahanenin yer teslimini Doğanşehir Belediyemiz yaptı. Şimdi temelini attık, inşallah önümüzdeki yıl burası hizmete girecek. Biz bütün hizmetlerimizi, standartları yüksek, Avrupa Standartlarına uygun şekilde yapıyoruz. İnşallah bu mezbahane Doğanşehir bölgemizin bütün beldeleriyle birlikte hizmet vereceği güzel bir eser olur. İçerisinin tefrişatları ve çevre düzenlemesi ile her ilçemize yapılacak bu eser 800 bin lirayı bulacak. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. 

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise temelini attıkları mezbahanenin hayırlı olmasını dileyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a hizmetleri için teşekkür etti.