Dünya Bankası heyetinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Dünya Bankası heyetinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret
Dünya Bankası heyetinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret
MALATYA (AA) - Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir...

MALATYA (AA) -  Dünya Bankası  Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Raiser, Sürdürülebilir Kalkınma Programı Başkanı Stephan Karam, Sürdürülebilir Kalkınma Programı Ulaşım Danışmanı Onur Yener ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Çevre Danışmanı Canan Yıldız'la Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan'a ziyarette bulundu.

Ziyarette, Raiser, Malatya'nın bölgesinin önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, "Malatya, sahip olduğu potansiyellerle bölgesine öncülük edecek illerden birisidir. Büyükşehir Belediyesinin özellikle ulaşım, çevre, bilişim ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmalar sürdürülebilir şehirler açısından büyük önem taşıyor. Malatya'nın Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Programının öncelikli partnerlerinden biri olacağını görüyoruz. Malatya'nın büyükşehir olmasıyla akıllı ulaşım sistemleri, yenilenebilir enerji ve kapalı otoparklar gibi projeleri başta olmak üzere çeşitli projelerin destekleneceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktaran Turan ise Sürdürülebilir Kalkınma Projesi çerçevesinde Malatya'nın sosyal, ekonomik ve çevre boyutunu kapsayan bir dizi projenin yapımı için alt yapı çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.