Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Gözü olup görmeyen, kulağı olup işitmeyen, kalbi olup hissetmeyen engelliler çok daha büyük engellidir bizim gözümüzde. Allah onlara yardım etsin"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Gözü olup görmeyen, kulağı olup işitmeyen, kalbi olup hissetmeyen engelliler çok daha büyük engellidir bizim gözümüzde. Allah onlara yardım etsin" dedi.

AK Parti İl Başkanlığı Sosyal İşler Başkanlığı tarafından  Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Battalgazi Akşemseddin İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Çalık, okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi için üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya çalışacaklarını belirtti.

Hükümet olarak engelliler için çok önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Çalık, "Bu gün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Fakat sadece bir gün biz bunu anmıyoruz. Her daim ve her an yarın bir engelli adayı olarak yapacağımız, atacağımız her adımı bu düşünceyle atıyoruz. Sizin için attığımız her adım bizim için atılmış yürekler için atılmış bir adım. O yüzden bundan sonra yapılacak olan çalışmalara da hele de okul öncesinden başlayan çalışmalar için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız" diye konuştu.

Çalık, işitme engelliler okulunda 10'u il dışından gelen 71 öğrenciye eğitim verildiğini kaydetti.

Engellilerin sadece bir gün hatırlanmaması gerektiğini ifade eden Çalık, şöyle devam etti:

"Kalp körlüğüyle birlikte kalbin işitmediği anların da olduğunu biliyoruz. Sizin sadece kulaklarınız işitmiyor ama kimisi var ki kalpleri işitmiyor, yapılanı duymuyor, yapılanı görmüyor, söylemiyor. Dolayısıyla Allah o engellilere yardım etsin. Gözü olup görmeyen, kulağı olup işitmeyen, kalbi olup hissetmeyen engelliler çok daha büyük engellidir bizim gözümüzde. Allah onlara yardım etsin. Benim çocukların hem görüyor, hem duyuyor, hem işitiyor, hem konuşuyor, hem seviyor, hem canı gönülden alkışlıyor." 

Çalık, bir dahaki ziyaretinde fiziki şartları daha da iyileştirilmiş bir okulda bir araya gelmek istediğini sözlerine ekledi.

Öğrencilerden Hakan Yener ise Çalık'tan okullarının yenilenmesini yeni bir okulda eğitim görmek istediğini söyledi.