Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası
Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası
- Kampanya kapsamında, Malatya'da düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

MALATYA (AA) - Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası kapsamında Malatya'da düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ekmek israfını önlemek için farkındalık oluşturmak, toplumu bilinçlendirmek, israfa dikkati çekmek ve kaynakların heba olmamasını sağlamak amacıyla yürütülen "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası" çerçevesinde, resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

"Ekmek israfının önlenmesi, israfa neden olan kayıpların önüne geçilmesi" temalı yarışmada, anaokulu öğrencileri resim, ilkokul öğrencileri resim ve şiir, ortaokul öğrencileri ise resim, şiir ve kompozisyon dalında yarıştı.

Özel Manas Anaokulu'ndan Nihal Aksoy, Ali Nahit Bozatlı İlkokulu'ndan Mehmet Halim ve Abdulkadir Eriş Ortaokulu'ndan Eren Karadeniz resim, Sadiye Ünsalan İlkokulu'ndan Hatice Nur ve Ali Nahit Bozatlı Ortaokulu'ndan Ayşe Murat şiir, Abdulkadir Eriş Ortaokulu'ndan Azra Bozkuş kompozisyon dalında kategorilerinde birinci oldu.

Yarışma sonucunda Malatya Battalgazi Halk Eğitim Salonu'nda ödül töreni düzenlendi. İl Milli Eğitim Şube müdürleri Sadun Kılınç, Nusret Özmen ve Oğuz Tapan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen törende, birinciliğe layık görülen şiir ve kompozisyonlar, yazan öğrenciler tarafından okundu. Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Şube müdürleri, öğrencilerin resimlerinin yer aldığı sergiyi gezdi.