Emisyon tesisinin kapasitesi artırıldı

Emisyon tesisinin kapasitesi artırıldı
Emisyon tesisinin kapasitesi artırıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince emisyon tesisinin kapasitesi artırıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince emisyon tesisinin kapasitesi artırıldı. 

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Tesisler ve Makine Şube Müdürlüğü tarafından yenilenerek kapasitesi artırılan emisyon tesisinde incelemelerde bulundu. 

Malatya'nın alt ve üst yapı sorunlarını kısa, orta ve uzun vadede planlar yaparak çözmeye çalıştıklarını belirten Çakır, 5 yıllık süreçte yapılması planlanan çalışmaların alt yapısını oluşturmaya başladıklarını, bu oluşumun en önemli parçalarından birinin de emisyon tesisi olduğunu kaydetti.

Yeni saha ekipleri kurduklarını aktaran Çakır, emisyon tesisini de bu çalışmalar kapsamında yenilediklerini belirtti. Çakır, "Bu tesisimiz saatte 20 ton emisyon üretebilecek kapasitede planlandı. Hedeflemiş olduğumuz 5 yıllık stratejik plan içerisinde yapacağımız asfalt miktarına cevap verebilecek bir alt yapı merkezini daha hazırlamış olduk. 1 ay içerisinde bu tesisimizin açılışını yapacağız" ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde yeni iş makineleri teslim alacaklarını vurgulayan Çakır, "Her noktada, her ilçede tesislerimizi, alt yapılarımızı oluşturduk. Teknik konularda uzman arkadaşlarımız sahayı gezerek hangi bölgelerde hangi yolların yapılacağı konusunda aciliyet sırasına göre planlamalar yaptılar. Malatya'yı daha modern bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Malatya'nın her noktasına, en kaliteli hizmetleri sunmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.