"En Güzel Kuzu Yarışması" başvuruları başladı

"En Güzel Kuzu Yarışması" başvuruları başladı
"En Güzel Kuzu Yarışması" başvuruları başladı
MALATYA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğinde düzenlenecek "En...

MALATYA (AA) - Gıda   Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğinde düzenlenecek "En Güzel Kuzu Yarışması" için başvurular başladı. 

 Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yaptığı yazılı açıklamada, En Güzel Kuzu Yarışması'na katılmak isteyen yetiştiricilerin 25 Mart tarihine kadar  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe müdürlüklerine müracaat edebileceklerini belirtti.

Başvurulara ilişkin değerlendirmelerin müdürlükteki teknik elemanlarca yapıldığını kaydeden Akın, finale kalan kuzular için 5 Nisan'da Mişmiş Park Fuar Alanı'nda "En Güzel Kuzu Yarışması" düzenleneceğini ifade etti. 

Yarışmayı geleneksel hale getirdiklerini hatırlatan Akın, "Kuzu yetiştiricilerimiz önemli. Aslında kuzularımızın hepsi bizim için güzel ama küçükbaş doğal hayvancılığında, farkındalığının oluşturulması daha fazla desteklenmesi adına böyle bir çalışmayı başlattık" ifadesini kullandı.

Dereceye giren kuzuların sahiplerine tam, yarım ve çeyrek altın , finale kalanlara da hediye çeki ve katılım belgesiyle yem hediye edileceğini belirten Akın, vatandaşları düzenleyecekleri yarışmaya davet etti. 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Malatya

  ,

  Hediye

  ,

  Tarım

  ,

  Fuar

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  keçi

  ,

  katılım