Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Engelliler Haftası dolayısıyla özel eğitim merkezleri öğrencileri müzikal gösteri sundu.Yeşilyurt...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Engelliler Haftası dolayısıyla özel eğitim merkezleri öğrencileri müzikal gösteri sundu.

Yeşilyurt ilçesinde Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde, Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu Mesleki Eğitim Merkezi, Ali Kuşçu Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu, Malatya Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi ile Akşemseddin İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu tarafından "Engelliler Haftası Programı" düzenlendi.

Programın açılışında konuşan Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Şimşek, Engelliler Haftası nedeniyle programın düzenlendiğini söyledi.

Malatya'da engellilere eğitim veren özel eğitim okullarla ortaklaşa hazırladıklarını belirten Şimşek, "Özel insanların farkındalıklarına dikkat çekmek ve karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek için çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

Konuşmanın ardından Malatya Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri "Kelebek Rondo", Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin "Semazen Gösterisi", Akşemseddin İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin "Cüce Sov"u, Kuşçu Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu öğrencileri "Ritim Gösterisi" adlı müzikalleri sahneledi.

Programa, Yeşilyurt Belediye Başkanı Nesim Babahabnoğlu, Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, Malatya Merkez Komutanı Albay Mustafa Kalkan, Kara Havacılık Alay Komutan Yardımcısı Albay Murat Dağlı, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.