Eskiarapgir Mahallesi içme suyuna kavuştu

Eskiarapgir Mahallesi içme suyuna kavuştu
Eskiarapgir Mahallesi içme suyuna kavuştu
MALATYA (AA) - Arapgir Belediyesi'nin çalışmaları sonucu Eskiarapgir Mahallesi'nin içme suyu sorunu çözüldü.Arapgir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Arapgir Belediyesi'nin çalışmaları sonucu Eskiarapgir Mahallesi'nin içme suyu sorunu çözüldü.

Arapgir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, geçen yılın kurak geçtiği, bunun da susuzluk sorununu beraberinde getirdiği hatırlatıralarak, belediye olarak bu kapsamda yoğun çalışmalar yapıldığı belirtildi.

 İlçenin pek çok mahallesinde içme suyu sıkıntısı olduğu için belediyenin su arama ve mevcut su kaynaklarını ıslah ederek suyu arttırma faaliyetleri gösterdiği kaydedilen açıklamada, Eskiarapgir Mahallesi'nde de yapılan çalışmalar sonucu içme suyu bulunduğu ifade edildi. 

Susuzluk çeken mahalleliler için belediyenin mahallenin içme suyu deposuna tankerlerle su taşıyarak, vatandaşın mağduriyetini gidermeye çalıştığı belirtilen açıklamada, kalıcı çözüm için yapılan çalışmalar sonucu yerin 12 metre altında bir su kaynağı bulduğu bildirildi. Açıklamada, bulunan suyun mevcut şebekeye su motoruyla ilave ederek Eskiarapgir Mahallesi'nin içme suyu sorununa kalıcı çözüm getirildiği kaydedildi.  


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  susuzluk