Ev hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yapılacak

Ev hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yapılacak
Ev hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yapılacak
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince ev hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yapılacak. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada,...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince ev hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yapılacak. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğünce ev hayvanlarına kuduz aşısı kampanyası başlatıldığı belirtildi.  

Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin, evcil hayvanlarını Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakım Evi'ne 10.00-15.00 saatleri arasında götürebilecekleri kaydedilen açıklamada, hayvanlarını götüremeyenler için de önceden belirlenen mahallelerde Muhtar Evlerinin yanında veteriner hekimler tarafından kuduz aşısı yapıldığı bildirildi.

Kampanya kapsamında ilk olarak Cumhuriyet, Gazi, Atatürk , Cevatpaşa ve Çilesiz Mahalle Muhtarlık binalarının önünde hayvanlara aşı yapıldığı ifade edilen açıklamada, yarın Turgut Özal, 10 Nisan Cuma günü Zaviye, 13 Nisan Pazartesi günü Paşaköşkü, 14 Nisan Salı günü Cevherizade, 15 Nisan Çarşamba günü Nuriye, 16 Nisan Perşembe günü Fırat ve 17 Nisan Cuma günü de Çavuşoğlu mahalle muhtarlıkları önünde aşı yapılacağı belirtildi. 

Hayvanlarını aşılatmaya getiren vatandaşlara, veteriner hekimler tarafından ayrıca hayvan bakımı hakkında da bilgiler verildiği kaydedilen açıklamada, kampanya çerçevesinde aşılanan evcil hayvanların sağlık karnelerinin de düzenlenerek kayıt altına alınmasının sağlandığı ifade edildi.