Feyyaz Uçar'ın şampiyonluk sevinci

Feyyaz Uçar'ın şampiyonluk sevinci
Feyyaz Uçar'ın şampiyonluk sevinci
- Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Uçar: - "Teknik direktörlükte yaşadığım ilk şampiyonluğun benim için ayrı bir önemi var"

MALATYA (AA) - RAMAZAN KAYA -  Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta ilk sırada tamamlayarak PTT 1. Lig'e yükselen Yeni Malatyaspor'un çalıştırıcısı Feyyaz Uçar, teknik direktör olarak ilk şampiyonluğunun sevincini yaşıyor.

Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonluğun Malatya'da beklenen bir hasret olduğunu söyledi.

Yeni Malatyaspor'un birkaç yıldır play-off'tan döndüğünü anımsatan Uçar, "Şampiyonluk kutlamalarını şehir gerçekten özlemiş. Biz, açıkçası bu kadar farkında değildik. Böyle bir başarı olunca tabi herkes için son derece güzel bir final oldu. Bunda da bizim biraz katkımız olduğunu düşünüyoruz. Takım sezon içerisinde iyi mücadele verdi. Sezonun sonuna doğru gerçekten tam bir takım hüviyetine büründük. Neticede de mutlu son geldi" diye konuştu. 

Şampiyonluk yarışının zor geçtiğini kaydeden Uçar, şöyle devam etti:

"Bu sezon sıkıntılı dönemler yaşadık. 6 maçta 7 kez kırmızı kart gördük. Kırmızı kartları gördüğümüz dakikalar genelde 35-40 ya da 46, en geç gördüğümüz kart 60. dakikada oldu. Toplamına baktığımız zaman  da hemen hemen üç maçtan fazla eksik oynadık. Tabi bu şekilde olunca bütün her şeyiniz değişiyor. Planınız, taktiğiniz, yapacağınız hamleler. Genelde, özellikle eksik kaldığımız maçlarda skoru korumaya çalıştık. Öne bir hamle yapamadık. Eksik kaldığımız karşılaşmalarda sadece Bayrampaşa maçını kazanabildik. Diğer her maçta puanlar kaybettik."

Bu sezon 4 maçta da seyircilerinden yoksun oynadıklarını hatırlatan Uçar, bir maç cezalarının öbür sezona kaldığını, kulüp başkanının, asbaşkanın ceza aldığını, sıkıntılı bir sezona rağmen başarmış olmanın gururunu yaşadıklarını aktardı.

- " Beşiktaş 'ın dışında ilk şampiyonluğum"

Futbolculuğu döneminde Beşiktaş ile 4 şampiyonluk yaşadığını anımsatan teknik direktör Uçar, "Futbolculuğumda 4, antrenörlüğümde Lucescu'nun yardımcısı olarak Beşiktaş'ın 100. yılında ve antrenör olarak da birer kez olmak üzere toplam 6 şampiyonluğum oldu. Teknik direktörlükte ilk şampiyonluğum. Ayrıca Beşiktaş'ın dışında ilk şampiyonluğun benim için ayrı bir önemi var" şeklinde konuştu. 

Uçar, Yeni Malatyaspor ile sözleşmesinin 31 Mayıs'ta biteceğine değinerek, yönetimle görüşmeleri sonucunda takımıyla devam etmek istediğini kaydetti.

Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın şampiyonluk kutlamalarında takımın hedefinin Süper Lig olduğunu ifade ettiklerinin hatırlatılması üzerine Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğru söylüyorlar ama bunda doğru bir planlama yapmak lazım. Burada çok acı bir tecrübe var. Bunu kimse unutmasın. Burada bir eski Malatyaspor gerçeği var. Koca bir takımın amatöre düşmesi, yapılan bazı yanlışlar var. Onun için futbolda her adımınızı sağlam atıp istikbali düşünerek, ayaklarınız yere basacak şekilde hareket etmeniz lazım. Mutlaka ilelebet burada kalmayacak Malatyaspor. Mutlaka yukarısı için çalışmalar olacaktır. Bunun planlamasını ne şekilde yapacaklar onların takdiridir. Şampiyonluğa oynayan takımda hoca olmak benim hoşuma gider."