FKA Kalkınma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

FKA Kalkınma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
FKA Kalkınma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
MALATYA (AA) - Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2015 yılı Birinci Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.FKA Seminer Salonu'ndaki...

MALATYA (AA) - Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2015 yılı Birinci Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

FKA Seminer Salonu'ndaki toplantıya, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinden Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, kurul olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında kurul üyelerine sunum eşliğinde bilgiler verdi.

"Yerel yönetişim" anlayışına değinen Gezer, Ajans Kalkınma Kurulu'na bundan sonraki aşamada daha çok görev ve sorumluluk düştüğünü belirtti.

Kalkınma Bakanlığı'ndan temsilen toplantıya katılan Planlama Uzmanı Metin Özaslan da kalkınmanın temel prensibi olan yerelden kalkınma anlayışına dikkat çekerek, kurgu itibariyle Ajans Kalkınma Kurulu'nun bu misyonu üstlendiğini ifade etti.

Bakanlık olarak bu yapıları önemsediklerini vurgulayan Özaslan, kurul üyelerine ajansların ülke geneline sağladıkları katkılar hakkında bilgiler verdi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop ise Ajans genel faaliyetleri hakkında Kalkınma Kurulu üyelerine bilgi verdi. Kuruluşundan günümüze kadar sağlanan destekler ve çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgiler veren Öztop,  2016 yılı çalışma programı taslak çalışması ile ilgili önümüzdeki süreçte kurul üyeleri ile daha detaylı bir şekilde çalışmalar içerisinde yer alacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Başkanlığı seçim sürecine geçildi.

Seçime tek aday olarak katılan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Kalkınma Kurulu Başkanı seçilirken Başkan Vekilliğine Malatya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Ayşe Yıldırım Özceyhan seçildi.

Ajans Genel Sekreteri Öztop, Prof. Dr. İbrahim Gezer'e görev süresince ajansa sunduğu katkı ve hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Bingöl

  ,

  Malatya

  ,

  Tunceli

  ,

  Aday

  ,

  Kadın

  ,

  ülke

  ,

  Ajans

  ,

  başkan

  ,

  2015