FKA Yönetim Kurulu'nun Malatya üyeleri toplandı

MALATYA (AA) - Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu'nun Malatya üyeleri, çalışma programı için toplandı.Valilikten yapılan yazılı açıklamaya...

MALATYA (AA) - Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu'nun Malatya üyeleri, çalışma programı için toplandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'tan oluşan FKA Yönetim Kurulu'nun Malatya üyeleri, gelecek yıla ait çalışma programını ve programın uygulanmasına esas bütçeyi görüşmek üzere bir araya geldi.

Vali Kamçı başkanlığında ajansın salonunda düzenlenen toplantı, FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop'un program hakkındaki sunumuyla başladı.

Kamçı, ajansın yürüteceği faaliyetleri, bunların sene içindeki zamanlamasını ve tahmini kaynak dağılımını görüştüklerini belirterek, "Ajansın insan kaynağı ve koordinasyon gücünün dış kaynakların bölgeye getirilmesi, yerel dinamiklerin kuvvetlendirilmesi konusunda kullanılmasına yönelik görüşlerimizi 2015 yılı çalışma programına yansıttık. Kasım ayı içerisinde yapacağımız yönetim kurulu toplantısıyla 2015 çalışma programına son şeklini vereceğiz. Bu çerçevede çalışma programının Malatyamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.