Futbol: Spor Toto 2. Lig

Futbol: Spor Toto 2. Lig
Futbol: Spor Toto 2. Lig
- AK Parti Malatya Milletvekili Öz: "2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden takımımız Yeni Malatyaspor'un Tokatspor, Bayrampaşaspor, Pendikspor ve Menemen Belediyespor maçlarında, skora etki eden hakem hataları nedeniyle ciddi puan kayıpları yaşadığını düşünmekteyiz"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden takımımız Yeni Malatyaspor'un Tokatspor, Bayrampaşaspor, Pendikspor ve Menemen Belediyespor maçlarında, skora etki eden hakem hataları nedeniyle ciddi puan kayıpları yaşadığını düşünmekteyiz" ifadesini kullandı.

Öz, yaptığı yazılı açıklamada, Spor Toto 2. lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un son 4 karşılaşmada ciddi puan kayıplarına yol açan hakem hataları ve tribün olaylarıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu yetkilileriyle görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

Yaptığı görüşmelerde, bugüne kadar Yeni Malatyaspor'un mağduriyetine sebep olan olaylarla ilgili gerekli incelemelerin yapılmasını, bundan sonraki süreçte de benzer mağduriyetlerin yaşanmaması noktasında gerekli hassasiyetin gösterilmesini istediğini aktaran Öz, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Öz, TFF'ye gönderdiği mesajında, şunları kaydetti:

"2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden takımımız Yeni Malatyaspor'un Tokatspor, Bayrampaşaspor, Pendikspor ve Menemen Belediyespor maçlarında, skora etki eden hakem hataları nedeniyle ciddi puan kayıpları yaşadığını düşünmekteyiz. Bu haksız kararların taraftar üzerinde oluşturduğu olumsuz etki sonucunda Tokatspor maçında tasvip etmediğimiz, spor ahlakına uymayan olaylar çıkmıştır. Bizler, Yeni Malatyaspor'umuza gönül verenler olarak hakem hatalarının sebep olduğu bu tür olaylarla karşı karşıya gelmek, taraftarımızın ve takımımızın bu tür olaylarla anılmasını istememekteyiz. Yeni Malatyaspor'umuzun hakem hatalarından kaynaklı bir mağduriyet yaşadığını heyetinize bildirmek, bundan sonraki karşılaşmalarda gerekli hassasiyetin gösterileceğine inanmak istemekteyiz. Bu sebeple tarafımızca tespit edilen son 4 maçta yapılan hakem hatalarının incelenmesini siz değerli heyetinizden beklemekteyiz. Söz konusu 4 karşılaşma ile ilgili MHK tarafından gerekli inceleme ve araştırmanın yapılarak Yeni Malatyaspor'umuzun haksızlığa uğramasına engel olmanız inancıyla saygılar sunar, iyi çalışmalar dilerim."