Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Şehit ve Gazi dernekleri üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır'ı ziyaret etti

MALATYA (AA) - Malatya'da faaliyet gösteren şehit ve gazi dernekleri üyeleri, Gaziler Günü dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziler Günü dolayısıyla Çakır'ın makamında gerçekleşen ziyarete  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Ziya Öztürk, Türkiye Harp Malulleri Derneği Malatya Şube Başkanı Cemal Cansız, Önce Vatan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıslı ve Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Sıdık Selçuk katıldı.

Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk milletinin şehit ve gazilere minnet duyduğunu belirterek, "Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları bizlere şehitlik makamının yüksekliğini, gazilerimizin değer ve kıymetini bir kez daha göstermiştir. Ülkemizde yaşanan olaylar bizleri derinden üzmektedir. Ülkemizdeki birliği ve beraberliği böyle günlerde daha da pekiştirmeliyiz. Toplumumuzun her kademesinde şehitlerimize ve gazilerimize ayrı bir değer verilmektedir. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bütün gazilerimize de yüce Allah'tan sağlıklı bir ömür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanları Çakır'a, gazilere ve şehit ailelerine göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederek, son günlerde Türkiye'de meydana gelen terör olaylarını lanetledi.