Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Şehit ve Gazi dernekleri üyeleri, Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti

MALATYA (AA) - Malatya'da faaliyet gösteren şehit ve gazi dernekleri üyeleri, Gaziler Günü dolayısıyla Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı makamında ziyaret etti.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziler Günü dolayısıyla  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ziya Öztürk, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Cemal Canlı, Önce Vatan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıs ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk ile dernek üyeleri Kamçı'yla görüştü.

Gaziler Günü'nü kutlayan Kamçı, önceki yıllarda ayrı ayrı kutlanan gaziler günlerinin kanunla birleştirilmesinin daha anlamlı olduğunu belirterek, "Her gün hatırlamak gerekse de yılda bir gün özel olarak hatırlanmakla gazilerimize verilen değer gösterilmektedir. Şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet geride kalanlara da hayırlı ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ziya Öztürk, Kamçı'ya çiçek takdim ederek Gaziler Günü dolayısıyla kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Malatya

  ,

  şehit

  ,

  Çiçek

  ,

  Vatan

  ,

  vefat

  ,

  emniyet