Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili Fındıklı, 25. dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, 25. dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Fındıklı, yaptığı yazılı açıklamada,  AK Parti Genel Merkezi'ne aday adaylığı başvurusunu yaptığını belirtti.

Türkiye 'nin yeni bir dönemece girdiğini, bu yeni sürecin Türkiye'nin sivil anayasaya ve başkanlık sistemine kavuşması açısından büyük bir önem taşıdığını vurgulayan Fındıklı, "Halkımız bu bilince fazlasıyla sahiptir. Bizler yeni Türkiye'nin oluşmasında bir nefer olarak yapılacak çalışmalara katkı sunmak adına gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Fındıklı, Türkiye'nin 2002 seçimlerinden sonra kabuğunu yırtan, gelişme trendini yükselten, refahı ön planda tutan, insanı merkeze alıp hizmeti kendine şiar edinen bir anlayış sürecine girdiğini kaydederek, şunları anlattı:

"Bu süreç yeni Türkiye'nin temellerinin atıldığı bir süreçtir. Bu süreç, Türkiye'nin geleceğine güç katacak bir süreçtir. Bu sürecin mimarı AK Parti'yi yalnız bırakmayan halkımızdır. Halkımızın desteği ve teveccühü ile hükümetimiz emin adımlarla yoluna devam edecektir" açıklamasında bulundu.