Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
MALATYA (AA) - Genel seçimlerde CHP'den Malatya milletvekili aday adayı olan emekli Kurmay Albay Ahmet Küçükşahin, "Ülkenin daha iyi yönetilmesi...

MALATYA (AA) - Genel seçimlerde CHP 'den Malatya milletvekili aday adayı olan emekli Kurmay Albay Ahmet Küçükşahin, "Ülkenin daha iyi yönetilmesi adına halkın bu seçimlerde yönetimi CHP'ye vereceğini düşünüyorum" dedi. 

Küçükşahin, CHP il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, 25 Şubat Çarşamba günü CHP Genel Merkezine milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığını anımsattı.

Balyoz planı davası nedeniyle 3,5 yıl cezaevinde kaldığını anlatan Küçükşahin, CHP çatısı altına girmesinin nedeninin partinin ideolojisi olduğunu belirtti. 

Kendisini CHP çatısı altında siyasete iten bir başka nedenin de ülkenin bugün içinde bulunduğu sıkıntılı dönem olduğunu iddia eden Küçükşahin, " Türkiye Cumhuriyeti bugün propaganda ile yönetiliyor. İleri demokrasi, açılım, çözüm süreci, dünya lideri, güçlü Türkiye, başkanlık sistemi, Türkiye modeli başkanlık sistemi, Osmanlıcılık, paralel yapı gibi içeriğini bilmediğimiz kavramlarla halkımız şekillendirilmeye çalışılmaktadır. Oysa gerçekler çok farklıdır" diye konuştu.

Halkın büyük bir bölümünün okumayı sevmemesine rağmen sağduyu sahibi olduğuna inandığını ifade eden Küçükşahin, "Ülkenin daha iyi yönetilmesi adına halkın bu seçimlerde yönetimi CHP'ye vereceğini düşünüyorum"  dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz da genel seçimler için 11 aday adayının başvurduğunu kaydederek, adaylara başarılar diledi.