Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Malatya Valisi Kamçı, siyasi parti temsilcileriyle biraraya geldi

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uyulması gereken esasları görüşmek üzere siyasi parti il temsilcileriyle biraraya geldi. 

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Valilik 2 No'lu Toplantı Salonu'ndaki toplantının açılışında konuşan Kamçı, vatandaşların güven içerisinde oy verebilecekleri ortamı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Bu amaç doğrultusunda gerekli toplantıları yaptıklarını dile getiren Kamçı, "İl Kaymakamlarımızla, ilçe güvenlik yetkililerimizle, ilçe seçim kurullarımızla sürekli toplantı halindeyiz" dedi.

Seçimlerin huzur içerisinde geçmesi için bir arada olacaklarını ifade eden Kamçı, "Burada da sizlerle seçimin huzur içerisinde geçmesi için bir anlamda centilmenlik anlaşması diyebileceğimiz seçimde sizlerin yapacağı propagandalarla, süslemelerle, açacağınız seçim bürolarıyla ilgili kararları birlikte alacağız. Seçimdeki ana amacımız ülke güvenliğini, seçim güvenliğini hiçbir şekilde sarsmayacak şekilde huzuru sağlamamızdır" ifadelerini kullandı. 

Kamçı, katılımcılara teşekkür ederek, alınan önlemlerle demokratik bir ortamda huzurun, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir seçim sürecinin tamamlanmasını temenni etti ve partilerle adaylara çalışmalarında başarılar diledi. 

Toplantıda, seçimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sunumun ardından siyasi partilerin il başkanları seçimin huzur ve güven içerisinde geçmesi için kendi aralarında anlaştı.