Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve Malatya milletvekili adayları Arguvan ilçesini ziyaret etti

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Malatya milletvekili adayları Arguvan ilçesini ziyaret etti.

İlçede bulunan bir kafeteryada konuşan Çalık, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayarak çalışacaklarını söyledi.

Yapılmaz denen Yoncalı Barajı'nın temelinin atıldığını ve ödeneğinin de artırıldığını hatırlatan Çalık, "Yoncalı Barajı, Arguvan'ın sulanması gereken bütün arazilerini sulayacak en önemli baraj ve Arguvan'ın hayatını kurtaracak çok önemli bir proje. Bitirilemez denilen bu barajın, çok şükür AK Parti iktidarı ile birlikte barajın yapımı devam ediyor. İnşallah Yoncalı Barajımız bulunduğu bütün alanı, ovayı sulayacak ve Arguvan da sulanabilir arazilere kavuşacak" diye konuştu.

Çalık, hizmet getirirken oy veren ya da vermeyen diye bakmadıklarını vurgulayarak ellerinden hangi imkan geliyorsa onu sunduklarını belirtti. 

Genel seçimde Malatya'da hedefi yüzde 75 koyduklarını anlatan Çalık, bu oyu alabilmek için Arguvan'da da en az yüzde 50 oy almaları gerektiğins söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun düne kadar Tunceliliyim, Dersimliyim ve Aleviyim diyemediğini ifade eden Çalık, "Eğer bugün diyorsa AK Parti iktidarının sayesindedir. AK Parti iktidarı ise kimsenin dinine, diline ve ırkına bakmadı ve bizim iktidarımız için var olan insan onurudur ve insani kalkınmasıdır. İşte bunun için CHP bizim sözleşmemizi almalı ve okumalı. Sözleşmede neler yazıyoruz neler, neler söylüyoruz onu görmeli" dedi.

CHP'nin seçim vaatlerine de değinen Çalık, Arguvanlıların vaatlere dönüp bakması gerektiğini söyledi. Çalık, "100 yıllık bir parti eğer bugün bir engelliye bir maaştan bahsedebiliyorsa bunun en büyük sebebi AK Parti'dir. Eğer muhtarların maaşı 97 liradan 900 liraya çıkıyorsa bunun en önemli gerekçesi ve teminatı AK Parti'dir. Engellisiyle, kadınıyla, genciyle bütün değerleriyle biz birlikte Türkiyeyiz dedik. Arguvan ile birlikte biz birlikte Malatyayız" diye konuştu.  

AK Parti Malatya 2. sıra milletvekili Adayı Taha Özhan da herkesin seçime katılmasının sağlanması gerektiğini dile getirdi. 

Malatya'nın AK Parti'ye bugüne kadar büyük destek verdiğini anımsatan Özhan, bundan sonra Arguvanlıların da desteğini artırarak sürdüreceğine inandıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından, Çalık, beraberinde adaylar Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkçi ve Bayram Taşkın ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Arguvan Kaymakamlığını ziyaret etti.