Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları Şahin ve Tüfenkci, vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayları Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, genel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. 

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Malatya Miletvekili Şahin, partisinin düzenlediği "Mahalle Toplantıları" kapsamında TOKİ Yavuz Selim Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, halkın diliyle konuştuklarını belirtti. Hiçbir şekilde siyaset zamanı farklı, oyu aldıktan sonra farklı dil kullanmadıklarını aktaran Şahin,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , milletvekil adayları ve yerelde siyaset yapanların, millete rağmen siyaset yapılamayacağını bilmesi gerektiğini kaydetti. 

- Tüfenkci'den ziyaretler 

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Yeşilyurt ilçesine bağlı Duruldu, Fatih, Kuşdoğan, Çayırköy, Kuyulu ve Görgü mahallelerini ziyaret etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, her mahallenin kendine göre sorunları olduğunu ifade ederek, ziyaretleri sırasında bu sıkıntıları tespit etme fırsatı bulduklarını kaydetti. 

Şehre çok yakın yerler gibi görünse de bölgenin ana kanalizasyon hattının olmamasının buranın en büyük sorunu olduğunu aktaran Çakır, "Kanalizasyon sorunu konteyner kentle birleşince Şahnahan bölgesinde de ciddi sıkıntılar ortaya çıkarıyor. Bununla ilgili bu bölgenin tamamını içine alan batı kolektörü projesini hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci ise mahallelerin sorunlarını bildiklerini ve sorunların çözümü için uğraş verdiklerini kaydederek, "Yapılan anket sonuçlarına göre önümüzdeki dönemde iktidardayız. Ama bize tek başına iktidar olmak yetmez. Anayasa'yı değiştirecek şekilde çoğunluğu sağlamak istiyoruz. Diğerleri ne istiyor, koalisyon. CHP, MHP , HDP bir araya gelerek Recep Tayyip Erdoğan 'a, AK Parti'ye karşı durmaya çalışıyorlar ve topluma koalisyon öneriyorlar. Koalisyon dönemlerinden neler çekildiğini bu millet çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.