Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayları, Darende'de vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamında Darende ilçesinde vatandaşlar ve esnafla bir araya geldi. 

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ve partililer tarafından ilçe girişinde karşılanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, adaylar Bülent Tüfenkci ve Nurettin Yaşar ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, bir süre vatandaşlarla sohbet ederek, esnafı gezdi.

Daha sonra adaylar, beraberindekilerle Esnaf Kefalet Salonunda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Darende'nin geçmişteki seçimlerde, yerelde belediyeciliğe, genelde de ülke siyasetine yön verdiğini belirterek, "Biz iktidara geldiğimiz günden bu yana, Somuncu Baba'nın, Hulusi Efendi'nin memleketi, otuz yapraklı gül şehri olan bu manevi beldenin güzel insanlarından her zaman tam destek aldık. Darende'nin manevi iklimine yakışır hizmetleri gerçekleştirebilmek için bütün milletvekili arkadaşlarımızla var gücümüzle çalıştık" dedi.

Darende için yaptıkları hizmetleri anlatan Çalık, "Malatya Darende yoluna 200 milyona yakın para harcadık. KÖYDES ve BELDES  ile içme suyu ve köy yollarını çözmeye çalıştık. Darende'mize sağlığın en güzelini Devlet Hastanesi ile vermeye çalıştık. Eğitimde Darende'ye meslek yüksek okulu kazandırdık. Gençliğimize kapalı spor salonu yaparak hizmet verdik" diye konuştu.

28 Şubat'ı Darende'de derinden yaşayan vatandaşların olduğunu kaydeden Çalık, şunları söyledi:

"Burada bir İlahiyat Fakültesi vardı. Onun nasıl kapatıldığını ve sizlerin nasıl üzüldüğünü ben çok iyi biliyorum. Bizler, şükürler olsun ki sizlerin de gayretiyle Malatya'da tekrar İlahiyat Fakültesi kurduk. Yaşadığımız olumsuzlukları krizleri beraber aştık. Biz o gün muhtıraya nasıl cevap verdiysek, bundan sonra da milletimiz için her zaman bedel ödemeye hazırız. Vesayetler Türkiye 'sinden kurtulup, yeni bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Eski Türkiye'yi geride bırakmak istiyoruz. Bunun için Darende bize verdiği tam destekle emin adımlarla ilerliyor. Yeni Türkiye'de siyasi ve ekonomik istikrarı sizlerle sağlayacağız. Yeni bir Anayasa yapmak ve başkanlık sistemine geçiş yapmak için, 7 haziran da bir kez daha sizlerin desteklerinize talibiz."