Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Doksan yaşındaki Mahmut Parlar: "Allah cumhurbaşkanına ömrümden alsın ömrüne versin, adamın ömrü uzun olsun, Türkiye'nin başında olsun"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adaylarının mahalle ziyaretleri sırasında konuşan 90 yaşındaki Mahmut Parlar, "Allah cumhurbaşkanına ömründen alsın ömrüne versin, adamın ömrü uzun olsun Türkiye 'nin başında olsun" dedi.

Parlar, küçüklüğünde ezanın Türkçe okunduğunu belirterek, "Biz çocuktuk. 8-10 yaşındaydık. Ezan okunuyordu. 'Tanrı uludur, tanrı uludur' diyordu. Bizi de yollara diziyorlardı. Hoca aman bakın o tarafa diyordu. Jandarma gelmesin diyordu. Biz o haldeyken şu hale gelmişiz şükürler olsun. Ezan da okunuyor. Kuran da okunuyor" diye konuştu.

Kur'an-ı Kerim'e küçüklüğünde yasak getirildiğini kaydeden Parlar, "Kuran yasak oldu. Ne talebesi, ne millete ne insana bir tanesine Kuran okutulmuyordu. Şimdi her şey serbest. Kur'an-ı Kerim'i kadınlarımız da okuyor, kızlarımız da okuyor, oğlumuz da okuyor, hepsi okuyor. Buna ne kadar seviniyoruz. Türkiye bu hale gelmiş. Biz eskiden diyorum ya 'Tanrı uludur, tanrı uludur' diyip gidiyordu. Allah'a şükür her taraf Allah'u ekber, Allah'u ekber. Allah razı olsun başımızda kalana. Allah cumhurbaşkanına ömründen alsın ömrüne versin, adamın ömrü uzun olsun Türkiye'nin başında olsun" ifadelerini kullandı.

Ziyarete, AK Parti Milletvekili adayı Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı katıldı.