Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamında Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Çalık ve AK Parti Malatya milletvekili adayları Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci ile Bayram Taşkın, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'yla Malatya Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri ve üyeleriyle görüştü. 

Ziyarette konuşan Taha Özhan, Malatya'da canlı bir yerel basın olduğunu belirtti.

Gelecek hafta kentte bir kitap fuarının açılacağını anımsatan Özhan, buna benzer kitap fuarlarının ancak Ankara , İstanbul , İzmir gibi şehirlerde yapılabildiğini belirterek, "Gerçekten, geniş katılımlı bir kitap fuarı. Daha önce bir tane daha yapıldı. Bir şehirde 2 kitap fuarını yapılabiliyor olması, o şehre dair, basın yayın dünyasına dair bir fikir veriyor. Ben ümit ediyorum, inşallah bu canlı fikir hayatı sınıf atlayarak, daha da gelişerek diğer şehirlerdeki Malatyalı düşünür, fikir adamı, gazeteci arkadaşlar biraz daha teşviki mesaiyi artırarak toplamda da kendisini geliştirerek devam eder. Biz de elimizden gelen katkıyı vermeye çalışırız" diye konuştu. 

İl Başkanı Kahtalı da 7 Haziran genel seçimlerinde Malatya halkının teveccüh ve desteklerini beklediklerini belirterek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inşallah desteklerini bizden esirgemeyecekler. Bir başarı grafiğimiz var, onu artırarak devam etmeyi umut ediyorum" dedi.