Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları, çeşitli ziyaretlerde bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulundu. 

İl başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık ve milletvekili adayları Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci ve Bayram Taşkın, 1 Nolu seçim bürosunun açılışını yaptı.

Çalık, burada yaptığı konuşmada, Malatya'nın her köşesine hizmet götürdüklerini kaydetti.

Başta ana muhalefet partisi olmak üzere muhalefet partilerinin söylediklerine dönüp bakmaları gerektiğini ifade eden Çalık, "Bana sadece 4 yıl verin Türkiye 'yi uçurayım' diyor. Hababam Sınıfı'nda bir kimya hocası vardı. Yaptığı deneyle okulu havaya uçuruyordu. İşte Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Türkiye'yi uçurma hayali de bu. Türkiye'yi aynen 2002'deki anayasa kitapçığının fırlatılmasındaki gibi uçuracaklar. Bir gecede 50 milyar doları milletimizin cebinden alıp, oradaki bankacıların, faizcilerin cebine koyacaklar" ifadelerini kullandı. 

Törenen ardından, Öznur Çalık, Taha Özhan ve Bayram Taşkın ile AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı Cirikpınar, milletvekili Mustafa Şahin ile milletvekili adayları Bülent Tüfenkci ve Nurettin Yaşar ise Yaka mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.