Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve Malatya milletvekili adayları, vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Malatya milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. 

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, seçim çalışmalarını Fuzuli Caddesi'nden sürdüren Çalık, esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

Malatya'da muhteşem bir hava olduğunu ve herkesin 6 işareti yaptığını belirten Çalık, "Herkes 6 işaretini yapıyor. 2002'den itibaren girmiş olduğumuz genel seçimlerde ilk kez 6'da 6 seslendiriliyor. Belki Veli beyi ( CHP Malatya Miletvekili Veli Ağbaba) üzeceğiz ama biz 6 tane milletvekilini Allah'ın izniyle Malatya'dan Ankara 'ya götüreceğiz. Esnafımızdan ve vatandaşımızdan almış olduğumuz bu güzel duygu inşallah sandığa yansır ve Malatya'dan 6 milletvekilimizi, Bayram Taşkın ile Meclis'e götürürüz. Allah'ın izniyle hedefimiz 6'da 6" ifadelerini kullandı. 

 

- AK Parti, Şemsiye Sokak'ta seçim bürosu açtı

Şemsiye Sokak'taki seçim bürosunun açılışına katılan Çalık, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Malatya'dan 6-0 istediklerini ifade etti.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de şehir merkezinin değişik sokaklarının, caddelerinin, meydanlarının, vatandaşların AK Parti'ye gösterdikleri teveccühle bir şenlik, şölen alanına çevrildiğini belirtti.

 AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise vatandaşlardan istikrarı, refahı ve huzuru seçmelerini isteyerek, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde kente ve ülkeye hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti ortaya koyacaklarını kaydetti. 

 

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, esnaflarla bir araya geldi

Gıda Toptancıları Sitesi'nde esnaflarla bir araya gelen Öznur Çalık, sorunlarını dinlediği esnaflarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da sitenin merkezde kalan bir yapı olduğunu ifade ederek, Gıda Toptancıları Sitesi'nin mutlaka değişmesi ve dönüşmesi gerekliliğinin ortaya çıktığını kaydetti. 

AK Parti İl Başkanı Kahtalı ise 7 Haziran'da oy oranlarını daha yukarıya taşıyarak, sivil bir anayasayı yapacak çoğunlukta milletvekili ile Meclis'te milleti temsil etmek istediklerini belirtti.