Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili adayı Ağbaba, Doğu Garajı esnafını ziyaret etti

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili adayı Veli Ağbaba, genel seçim çalışmaları kapsamında Doğu Garajı esnafıyla bir araya geldi.

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağbaba, esnafı tek tek gezerek, 7 Haziran'da yapılacak genel seçim için destek istedi. 

Malatya ve Malatyalılar için 4 yıl boyunca çalıştığını belirten Ağbaba, "Her kesimden insanın, Malatya'nın sorunlarını Meclis'te dile getirdim. 4 yıl boyunca muhalefet milletvekilliği nasıl yapılması gerekiyorsa, öyle çalıştım. Hiç kimseyi ayırmadan herkesin sorununu dile getirdim ve herkesin sesi oldum. Bize biraz güç ve yetki verin ki size yardımcı olalım" ifadelerini kullandı. 

Projeleri hazırlarken vatandaşlarla konuştuklarını, onların görüşlerini projelerine yansıttıklarını kaydeden Ağbaba, CHP'nin seçim beyannamesinin de toplumun tamamında yankı uyandırdığını belirtti.

Temel amaçlarının yoksulluğu bitirmek olduğunu ifade eden Ağbaba, "Emeklilerimizin, işsizlerimizin, asgari ücretle geçinmek zorunda kalan işçilerimizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünü CHP olarak seçim beyannamemizde ayrıntılarıyla kamuoyuna açıkladık. Emekliye dini bayramlarda ikramiye vereceğiz. Asgari ücreti bin 500 lira yapacağız. Kayısıya taban fiyat uygulayıp, üreticilerimizin sıkıntılarını ortadan kaldıracağız" dedi.