Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları Özhan, Yaşar ve Tüfenkci, Kiltepe Mahallesi'nde vatandaşlarla görüştü

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayları Taha Özhan, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci, genel seçim çalışmaları kapsamında Kiltepe Mahallesi'ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. 

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'nın da Özhan, Yaşar ve Tüfenkci'ye eşlik ettiği toplantıda konuşan Özhan, dünyada bir kaset skandalıyla genel başkan olan tek kişinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu iddia etti.

Bu durumun dünyada başka örneği bulunmadığını savunan Özhan, "Genel Başkan oldu ardından da bir kimlik krizine girdi. İlk olarak birkaç hafta Deniz Baykal olmaya çalıştı, sonra vazgeçti. Gandi olmaya çalıştı, onu da millet anlamadı. Ecevit'i keşfetti, Ecevit olmaya çalıştı sonra fark ettiki Ecevit'le ilgili hiç iyi şeyler hatırlanmıyor. Hemen ondan da vazgeçti. Recep Tayyip Erdoğan olmayı hayal bile edemiyor. Ahmet Davutoğlu olmayı düşünemez bile. Baktı ki yapacak bir şey yok Cem Uzan olmaya karar verdi" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin son 13 yılda devletle vatandaş arasındaki mesafenin ortadan kaldırıldığı, yönetimin merkezine birey ve haklarının yerleştirildiği, demokrasi ve özgürlük alanının genişletildiği tarihi reformlara imza attığını vurgulayan Özhan, "Onlar bu kimlik bunalımlarıyla mücadele ederken, biz ciddi mesafeler aldık. Dolayısıyla Türkiye'de istikrarın ve huzurun sürmesi için mutlaka AK Parti iktidarı devam etmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Nurettin Yaşar da AK Parti'nin bir millet hareketi olduğunu belirtti. Yeni Türkiye'nin tanımını yapan Yaşar, "Yeni Türkiye, kadim medeniyet değerlerimizin ışığında yeniden örgütlenen, çağı yakalamış, bölgesinde ve dünyada etkin, güçlü ve söz söyleyebilen, aktif bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye'nin inşası, yeni bir anlayışın, yeni dinamiklerin, kökleri bu topraklara bağlı insan varlığının sayesinde, siz değerli hemşehrilerimizin sayesinde hayata geçirilecektir" açıklamasında bulundu. 

AK Parti hareketinin engellemelere, tökezlemelere, darbelere ve hainliklere rağmen korkmadan, yılmadan, cesaretle bu aşamaya geldiğini kaydeden Yaşar, halkın adım adım AK Parti'yi bu seviyeye getirdiğini aktardı. 

Tüfenkci de  CHP , MHP ve HDP'nin ortak hareket ettiklerini belirtti. Bu partilerin halkı boş vaatlerle oyaladığını ileri süren Tüfenkci, "Ortaya koydukları hiçbir proje yokken, popülist politikalarla oyları satın almaya çalışıyorlar. Peki, halk buna inanır mı? Siz söyleyin, Malatya buna inanır mı? Vatandaş her şeyi görüyor. Destan şehir Malatya, bu vaatlere kanmayacak ve en güzel cevabı sandıkta verecektir" ifadelerini kullandı.