Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayı Özhan ve AK Parti Malatya İl Başkanı Kahtalı seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan ve AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, 7 Haziran genel seçimleri çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan ve Kahtalı, Turgut Temelli Caddesi, Sanayi yolu esnafı, Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Şeker İş Sendikasını ziyaret etti.

Ziyarette Özhan, AK Parti iktidarı döneminde 13 yılda Malatya'ya 608 milyon lira  tarımsal destek verdiklerini, üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üreticiyi desteklediklerini belirterek, "Mazot desteğini ilk kez başlattık. Kimyevi gübre desteğini doğrudan çiftçimize ödedik. Prim destekleri, hayvancılık, tohum ve fidan, tarımsal sigorta, toprak analizi, kırsal kalkınma ve daha birçok destekle üretimi teşvik ettik. Tarımsal kredilerde faizleri düşürdük. Tarımın birçok alanında üreticilerimize sıfır faizli kredi sağladık" ifadelerini kullandı.