Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayı Özhan, Akçadağ ilçesinde temaslarda bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, seçim çalışmaları kapsamında Akçadağ ilçesinde temaslarda bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi, istişarelerde bulundu.

Malatya'nın ilçeleriyle çok hızlı bir şekilde kalkınmaya devam ettiğini belirten Özhan, AK Parti iktidarlarının sadece Malatya'ya son 13 yılda 13 milyar liranın üzerinde yatırım yaptığını kaydederek, "Millet bunu gördüğü için AK Parti'ye inanılmaz bir destek veriyor. Her seçimde sonucu bu şekilde gördük. Eğer şartlar müsaitse seçmenin tercih ettiklerinin tamamı basiretli ve ferasetlidir. Seçmen hiçbir zaman yanılmaz" ifadelerini kullandı.

Özhan, daha sonra Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ile Ören Mahallesi'ne geçti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Özhan, yaptığı konuşmada, köylere daha kaliteli imkanlar sunmak amacıyla cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma hamlesini başlattıklarını aktardı.

Taha Özhan, 2005 yılında hayata geçirilen Köy Altyapısını Destekleme Projesi kapsamında kırsal alanların içme suyu, yol ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak ve köylerin hayat standardını yükseltmek için yatırım seferberliği başlattıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Köy ve köy altı yerleşimlerin sağlıklı içme suyuna kavuşabilmesi için görülmemiş bir hız ve istekle çalıştık. Malatya'da toplam 783 birimin içme suyu sorununu ortadan kaldırdık. Böylece, Malatya'nın mahalle ve köylerinin tamamına temiz içme suyu götürdük. Yine, yolu olmayan köyümüz kalmadı. Bu çerçevede, Malatya'daki köy yol ağının yüzde 40'ını asfalt ve betonla kapladık. Stabilize yol oranını yüzde 39'a, ham ve tesviye yol oranını yüzde 21'e çıkardık."