Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayları, vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayları Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci, vatandaşlarla bir araya geldi.

İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi'nde esnafları ziyaret etti, destek istedi. Esnaflarla fotoğraf çektiren Çalık, vatandaşlarla sohbet etti.

Mustafa Şahin ise Fuzuli Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Şahin, kendisine iletilen sorun ve istekleri dinledi.

Burada konuşan Şahin, gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, "Bugüne kadar olduğu gibi bu seçim sürecinde de milletimizin yanındayız. Vatandaşlarımız, 6 milletvekilinin 6'sını almamız gerektiğini söylüyor" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci de Niyazi Mısri Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Türkiye 'nin önemli bir süreçten geçtiğini kaydeden Tüfenkci, "7 Haziran seçimleri sıradan bir seçim değil, Türkiye'nin istikametinin belirleneceği bir seçim" açıklamasında bulundu. Esnafların istikrar ve kalkınmadan yana olduğunu belirten Tüfenkci, vatandaşların oylarını yeni anayasa, istikrar ve huzurdan yana kullanacaklarını düşündüğünü kaydetti.

Nurettin Yaşar ise Özhan Sanayi Sitesi'nde esnafların sorun ve taleplerini dinleyerek, istişarelerde bulundu.

- "Sanayi siciline kayıtlı firma sayısı 998'e yükseldi"

Türkiye'de son 13 yıldır çarkların kesintisiz döndüğünü belirten Yaşar, Malatya'da 2003 yılında sanayi siciline kayıtlı firma sayısının bir olduğunu, 2014 yılında gelindiğindeyse bu sayının 998'e yükseldiğini kaydetti.

AK Parti iktidarları döneminde Malatya'ya 114 milyon lira bilim, sanayi ve teknoloji yatırımı yapıldığını kaydeden Yaşar, "Düşük teknoloji seviyesinden orta teknoloji seviyesine doğru tırmandık. Önümüzdeki 10 yıldaysa yüksek teknolojiye geçiş yapacağız. Sanayi kuruluşlarına sağlanan kolaylıklarla Malatya'da sanayi büyüyor, Türkiye kalkınıyor" ifadelerini kullandı.