Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, iş adamlarıyla bir araya geldi

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, genel seçim çalışmaları kapsamında adamlarıyla bir araya geldi.

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'nin düzenlediği organizasyon kapsamında iş adamları görüşen Ağbaba, burada yaptığı konuşmada, muhalefet milletvekilleri içerisinde kendi iliyle ilgili en çok çalışan 3-4 milletvekilinden birisi olduğunu belirtti.

4 yıl boyunca Malatya'yla yatıp kalktığını ifade eden Ağbaba, yaşanacak bir Türkiye hedeflediklerini kaydetti. Ekonomik anlamda bütün kesimlerin dağılımdan adaletli bir şekilde yararlanmasını istediklerini aktaran Ağbaba, parti olarak özgür, demokratik bir Türkiye ve yoksulluğu, işsizliği yok etme sözü verdiklerini ifade etti. 

Seçim beyannamesinde açıkladıkları ilk 100 günlük projelerine değinen Ağbaba, projelerini şöyle sıraladı:

"İlk bir yılda yapacaklarımız ile Türkiye herkesin yaşamak isteyeceği bir ülke olacak. Mazot çiftçiye 1,5 lira olacak. Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız ve bin 500 lira olacak. Üniversite öğrencilerinin yurt sorununu hemen çözeceğiz. Yüzde 10 seçim barajını hızlıca kaldıracağız. Teşvik sistemini değiştireceğiz. Katma değeri yüksek ürün üreten sanayiye özel destek vereceğiz. Vergi ve sigorta prim borcu olmayan KOBİ ve esnafa ödedikleri vergi ve sigorta primi kadar bir yıl süreyle sıfır faizli kredi vereceğiz."