Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayı Özhan, Mısır Çarşısı ve Kığılı Pasajı'ndaki esnaflarla bir araya geldi.

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, genel seçimleri çalışmaları kapsamında Mısır Çarşısı ve Kığılı Pasajı'ndaki esnafı ziyaret etti.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan, esnafla görüşerek, destek istedi. 

Özhan, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, son 13 yılda Türkiye 'nin ekonomisinin şahlandığını ve ülkenin istikrara kavuştuğunu belirtti.

Türkiye'de ve Malatya'da kalkınmanın, istikrarın sürmesi adına Malatyalılardan destek isteyen Özhan, "Türkiye'de gerçek anlamda sosyal devlet anlayışını AK Parti iktidarı yerleştirdi. Biz ülkeyi 230 milyar dolarlık bir milli gelirle devraldık. Geçen yıl 800 milyar doların üzerinde gelire ulaştık. İhracatta 36 milyar dolardan 160 milyar dolara ulaştık. Türkiye her alanda gelişti, kalkındı. Ülkemizde yatırımlar şahlandı, ekonomimiz şahlandı, Türkiye istikrara kavuştu. Bundan sonraki süreçte de Türkiye'miz ve Malatya'mız Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde şahlanmaya ve büyümeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Mimarlar Odası Malatya Şubesini de ziyaret eden Özhan, Mimarlar Odası Şube Başkanı Habib Ahmet Coşkun ve üyelerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Özhan, buradaki konuşmasında da Türkiye genelinde ciddi bir kalkınma hamlesinin başlatıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Şehirlerimizi, eski ve köhneleşmiş yapılarımızı hızlıca dönüşüme tabi tutmak bizleri ciddi şekilde zorladı. Bu şekildeki dönüşümler sancılı olur. Tam da bu noktada Mimarlar Odası gibi odaların bizlere kurucu etkiler vermesini isteriz. Bunu zaman zaman gerçekleştirdik, zaman zaman gerçekleştiremedik ama son tahlilde bu ülkede bu şekilde hep beraber yaşayacağız. İnşallah 7 Haziran seçimleri hayırlara vesile olur. El birliğiyle kentsel dönüşümlerimizi, şehirlerimizin dönüşümünü sizlerden aldığımız destek ve milletimizden aldığımız güçle en hayırlı hizmetlere dönüştürmek için gayret sarf edeceğiz."