Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Hekimhan ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, genel seçim çalışmaları kapsamında Hekimhan ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağbaba, Hekimhan ilçesine bağlı Güvenç, Basak, Sazlıca, Saraylı, Karaköçek, Çanakpınar, Salıcık, Uğurlu, Işıklı, İğdir ve Ballıkaya mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. 

Basak Mahallesinde vatandaşlara seslenen Ağbaba, insanların kimliğine, inancına ve mezhebine göre ayırmadan hizmet etmeye çalıştığını belirtti.

Partisinin seçim vaatlerine değinen Ağbaba, "Kaynağımız hazır. Söylediğim bütün vaatlerin toplamı 100 liranın sadece 3 lirası. Yoksulluğu yenmeye geliyoruz. Üretenin, emeklinin, emekçinin, şimdiye kadar ektiğinin hakkını alamayanların hakkını vermeye geliyoruz" ifadelerini kullandı.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in en çok iz bıraktığı mahallelerden birisinin Basak Mahallesi olduğunu belirten Ağbaba, şunları kaydetti:

"Basak, 12 Eylül 'de en çok zulme uğrayan köylerden biri. Köy meydanında bütün köylülere işkence yapıldı. Basaklılar o zamandan bu zamana hiç düşüncelerini değiştirmediler. İşkenceye, baskıya, silaha rağmen yollarından dönmediler. İnandıkları değerleri hiçbir zaman tartıştırmadılar. Size işkence yapan Kenan Evren öldü, cenazesini kaldıracak kimseyi bulamadılar. Diktatörlerin sonu, halkına işkence edenlerin sonu budur."