Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, esnaf ziyaretinde bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yaş Sebze ve Meyve Pazarı'nı ziyaret eden Çalık, esnaflarla bir araya geldi. Burada, esnafların astıkları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dev posterlerini gören Çalık, "Malatya kararını vermiş" ifadesini kullandı. 

Esnafın "Malatya'da 6'da 6" sözlerini alkışlayan Çalık, milletin desteğiyle Malatya'da 6, Türkiye genelinde ise 400 milletvekili alacaklarını kaydetti.

Daha sonra Çalık, ayakkabı tamircilerinin bulunduğu caddeyi gezdi. Ayakkabı tamircilerini tek tek ziyaret edip, bir tezgahta esnafla ayakkabı diken Çalık, vatandaşlardan alkış aldı.

Çalık, esnaf ziyaretlerinin ardından AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından Kaynarca İlk ve ortaokulunda düzenlenen hediye dağıtım etkinliğine katıldı. 

AK Parti Malatya Kadın Kolları tarafından Battalgazi Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen  'Kadın Kolları Mahalle Temsilcileri Moral ve Motivasyon' toplantısına da iştirak eden Çalık, burada yaptığı konuşmada, Malatya'nın Türkiye'de siyasete yön veren 81 il içerisinde farkındalık oluşturan çok önemli şehirlerden bir tanesi olduğunu belirtti.

Kadın üzerinden siyaset yapan partiler bulunduğunu kaydeden Çalık, "Kadın üzerinden siyaset yapan partilere, AK Partili kadınların söyleyecek sözü var. Siz AK Parti'den önce kadınlara ne kadar değer verdiniz? Kadınları siyasette ne kadar karar alma mekanizmalarına taşıdınız? Ne kadar kadını yönetim kademesine taşıdınız? Bu kadınlar size sorar. Yüzyıllık bir siyasi parti olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi dönüp kendi siyasi tarihine bir baksın. Muhalefetin milletvekilleri, 'Sahayı AK Partili kadınlara bıraktınız' demiş. Günaydın. Biz zaten hep sahadaydık. Hiç sahadan çıkmadık. 'Yarın seçim var' deseler hep hazırdık" ifadelerini kullandı.