Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayı Özhan, esnafı ziyaret etti

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayı Taha Özhan, genel seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kapalıçarşı esnafıyla bir araya gelerek sohbet eden Özhan, destek ve dua istedi.   

Özhan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'yi AK Parti yapanın son 5 senedir yasakları teker teker kaldırması olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"AK Parti'yi AK Parti yapan siyasi partilerin önündeki engelleri kaldırmamızdır. Biz, 6 milyonun arasına sokulan başörtülü, başı açık ayrımı ve ayrımcılığını artık ortadan kaldırdık. Yeryüzündeki en ırkçı yasaklardan bir tanesi olan başörtü yasağını çöpe attık. Pencerenin kenarında okula, işe giden arkadaşını seyreden, gizli gizli gözyaşı döken kadınların iç çekmeleri elbette telafi edilemeyecek. Ancak inanıyoruz ki  bugün başlayan normalleşme, AK Parti iktidarı ile başlayan yeni demokratik özgür süreç milletimiz için bir teselli, gelecek nesiller için güvence olacaktır." 

Esnaf ziyaretinin ardından Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi'ne geçen Özhan, muhtarlığın siyasi sistemde, toplumsal hayatta ve sosyal dayanışmada kılcal damarların en dip noktası olduğunu kaydetti.

AK Parti iktidarları döneminde muhtarlara ayrı bir önem verildiğini aktaran Özhan, "Öncelikle, özlük hakları üzerinde iyileşmeler yapıldı. Bizden önce muhtarlıklar basit mevzuat işlerinin yapıldığı bir kurumken, bizim dönemimizde halkın sorunlarını aktaran uç beyliklerimiz olarak büyük kıymet gördü. Uç beyliklerimizin bize taşıdığı sorunları, doğru adreslere yönlendirmek ise bizim görevimiz. Muhtarlarımızın, siyasi hayat içerisindeki önemini çok iyi bilmekteyiz" ifadelerini kullandı.