Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- "Milli İttifak" Kışla Caddesi'nde seçim bürosu açtı

MALATYA (AA) - Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu "Milli İttifak" genel seçimleri kapsamında seçim bürosu açtı. 

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kışla Caddesi'ndeki büronun açılışında konuşan Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, 7 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti.

Seçimle 4 yıl boyunca Türkiye 'yi yönetecek insanların belirleneceğini belirten Asiltürk, "Her seçim önemli ama bu seçim daha önemli çünkü ülkemiz bölünmeye gidiyor. Güneydoğu'da paralel bir devlet kuruldu. Ülkemizde ahlak bozuldu. Bu ortamda bir seçim yapacağız. Bu seçim Türkiye İslam alemi ve Müslüman ülkeler için çok önemli" ifadelerini kullandı. 

"Milli İttifak" adayı Osman Cumali Marasalı da genel seçimlere 19 partinin katıldığını anımsattı. Marasalı, "Bu seçime 19 parti giriyor ama bakıldığında 2 farklı fikir çarpışıyor. Bir tarafta üretim ekonomisini savunan milli görüş Saadet Partisi yani milli ittifak, diğer tarafta tüketim ekonomisini savunan kirli ittifak yani diğerleri. Bir tarafta AB diyen kirli ittifak, bir tarafta İslam birliği diyen Milli ittifak" değerlendirmesinde bulundu, 

Konuşmaların ardından seçim bürosu kurdele kesilerek hizmete açıldı.