Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayı Özhan, seçim çalışmalarını sürdürüyor

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Taha Özhan, Pütürge ve Kale ilçelerinde muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Özhan, konuşmasında, 2002 yılını anımsattı.

 Özhan, o dönemde yaklaşık 20 milyon insanın 250 liranın altında çalıştığını kaydederek, 3 Kasım 2002'de milletin iktidar görevini AK Parti'ye tevdi etmesiyle her alanda bir kalkınmanın başladığını belirtti.

Özhan, şunları kaydetti:

"Kasım 2002'de iktidar görevini devraldığımızda umutları yıpranmış, yorulmuş ve karamsar bir Türkiye vardı. Ekonomi , büyük bir krizin içindeydi. İşsizlik büyüyor, enflasyon milletin ekmeğini azaltıyordu. Yine o dönemde Türkiye'de günlük 4 doların altında gelirle yaşayan insan sayısı yüzde 31 civarındaydı. Türkiye ekonomisi deyim yerindeyse, inim inim inliyordu. Yatırımcı önünü göremiyor, yatırım yapmaktansa sermayesini faize yatırmayı tercih ediyordu. Esnaf siftahsız dükkanını kapatırken, çiftçinin tarladaki ürünü para etmiyordu ancak AK Parti'nin iktidara gelmesiyle o kötümser hava dağıldı. Uzun süren koalisyon hükümetlerinin ardından ne yapacağını bilen, kararlı, güçlü bir AK Parti hükümeti, hem içeride hem de dışarıda bütün olumlu beklentileri hayata geçirdi."

Özhan, aradan geçen 13 yılın sonunda millete verdikleri sözü tuttuklarını, hatta pek çok alanda vaatlerinin ötesine geçtiklerini bildirdi.