Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları, çeşitli temaslarda bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamına çeşitli temaslarda bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Öznur Çalık, Malatya Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası ile Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

İlk olarak Malatya Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası'na giden Çalık, inşaat sektörünün dünyada bir marka haline geldiğini belirtti. 

Çalık, ardından Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek, dernek üyeleriyle bir araya geldi.

- Şahin, Battalgazi'yi ziyaret etti

AK Parti Malatya milletvekili adayı Mustafa Şahin, Battalgazi ilçesinde Nuriye ve Küçük Mustafa Paşa mahallelerini ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, kendilerinden önce sahalara inen muhalefet partilerinin sanki AK Parti iktidardan düşecekmiş gibi heveslendiklerini ve havalara girmeye başladıklarını belirterek, "Ama bunların hepsi birden bir araya geliyor, yine bir AK Parti etmiyor" ifadesini kullandı. 

Partilerinin her zaman milletin yanında durduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Taşlar yerli yerine oturmaya başladı ve siz mevcut yerinizden daha da yükseklere doğru çıkışa geçtiniz. Onlar ise daha aşağılara inmeye başladılar. Bunu biz değil, vatandaş söylüyor, meydanlar söylüyor, anketler söylüyor. Bunlar bizden önce de hasret çekiyorlardı, 10 seçimdir de hasret kaldılar. Çünkü necip milletimiz bunlara hiçbir zaman için yeşil ışık yakmadı. Niye yakmadılar? Çünkü bunların renkleri kızıl. Alın birini diğerine çarpın."

- Tüfenkci, Pütürge'de vatandaşlarla görüştü.

Pütürge ilçesi Nohutlu Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Malatya milletvekili adayı Büleint Tüfenkci, halkın 7 Haziran'da istikrardan yana kararını vereceğini belirterek, bu ülkenin koalisyonlardan ve istikrarsızlıktan çok çektiğini söyledi.

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine de değinen Tüfenkci, "Cumhurbaşkanı Mursi ve arkadaşlarına idam cezası verilmesi kardeş ülke Mısır'ın geleceğini karartacaktır. Başbakanımızın söylediği gibi modern firavunlar tarihin çöplüğüne atılacaklar. Sisi, şunu asla unutmasın,  Türkiye bu karara sessiz kalmayacak" ifadelerini kullandı.