Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayları Özhan ve Tüfenkci, Kale ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayları Taha Özhan ve Bülent Tüfenkci, genel seçim çalışmaları kapsamında Kale ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan ve Tüfenkci, Kale ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla görüştü. Özhan, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine ilişkin, "Din kardeşimiz Muhammed Mursi idam cezasına çarptırıldı. Yüzde 52 oyla seçilmişti. Aydın Doğan dün bir manşet attı. 'Yüzde 52 ile seçilen Cumhurbaşkanı idam cezasına çarptırıldı' şeklinde. Sizce Mursi'yi mi kastediyorlar? Siz yüzde 52 ile seçilseniz de millet gelip hakkı olan yere otursa da biz ufacık bir fırsat bulduğumuzda sizi boğarız demek istiyorlar" ifadelerini kullandı. 

Tüfenkci de 7 Haziran seçimleriyle Türkiye 'nin 12 yıllık sürecinin "tamam mı devam mı" noktasına geleceğini belirtti.

Bu seçimden sonra 4 yıl hiç seçim yaşamayacaklarını kaydeden Tüfenkci, "Bu süreçte birileri çıkıp ' AKP 'ye ders verelim' diyor. İnsanların iradesine saygısızlık yapacak söylemler kullanılıyor" dedi. 

Ziyaretlere, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da eşlik etti.