Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Malatya Milletvekili adayı Yıldız, esnaf ziyaretinde bulundu

MALATYA (AA) -  MHP Malatya Milletvekili adayı Arif Yıldız, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İnönü Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti.

MHP Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İnönü Kapalı Çarşı esnafıyla görüşen Yıldız, destek istedi.

Genel seçimlerde Malatyalıların teveccühüyle Milliyetçi Hareket iktidarının kurulacağını belirten Yıldız, "Ekonominin ve toplumsal yapının temelini oluşturan esnaf ve sanatkar kesimi güçlendirilerek faaliyetlerine dinamizm kazandırmak önceliğimiz olacak" dedi. 

Meslek standartlarının geliştirileceğini, esnafa ihtisas kimliği kazandırılacağını ve mensubiyet bilinci oluşturacaklarını kaydeden Yıldız, "Esnaf ve sanatkarlarımızın ürettikleri malların dış pazarlarda tanıtılmasına ve yeni pazarlar bulunmasına katkı sağlayacak fuarlara katılmaları için özel teşvik sistemleri geliştirilecektir. Sadece esnaf ve sanatkara özgü destek programı uygulayacağız. Çıraklık eğitimi ve mesleki eğitimi özendiren özel destekler uygulayacağız" ifadelerini kullandı.